Alkali Su Nedir?


Su iyonize makinesinin ürettiği alkali su; özellikleri nedeniyle literatürde; alkali antioksidan su, alkali hidrojene su, alkali iyonize su, alkali indirgenmiş su gibi farklı adlarla tanımlanarak diğer sulardan ayrıştırılmıştır.

Hücrelerde oksitlenmeyi etkisiz kılan, küçük molekül yapısı, hegzagon (altıgen) şekli ve indirgeyici (oksidasyonu tersine çeviren) negatif (-) iyon yapısı ile hücrelere kolaylıkla nüfuz ederek, toksinleri, asidik atıkları, serbest radikalleri etkin biçimde uzaklaştıran sudur.

Neden Alkali Su


 • Küçük molekül yapısı ile olağanüstü hücresel nemlendirme sağlar.
 • Vücudun pH derecesini korumaya katkı sağlar.
 • Serbest radikallerin yok edilmesine yardımcı olur. (Anti oksidasyon etkisi ile)
 • Düşük/yüksek tansiyonun iyileşmesine yardımcı olur.
 • Diyabet hastalarının kan ve idrarındaki şeker oranını düşürür.
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • Vücudumuzdaki uzun yıllardır birikmiş olan asidik toksinleri nötralize etme özelliğine sahiptir.
 • Mide rahatsızlıklarında mide asidi dengeleyicidir.
 • Ca, K, Na, Mg gibi mineralleri suda zenginleştirir.

Rain-Life Teknolojisi

Alkali Suyun Faydaları


 • Asidik materyalleri ve toksinleri hücreden atar.
 • Yapılan araştırmalar sonucunda birçok hastalığın sebebi vücudun pH dengesinin asidik olmasıdır. Alkali hidrojene su, vücudun pH dengesini düzenlenmesine destek olur.
 • Vücuttaki kalsiyum, sodyum, potasyum ve magnezyum oranını artırır.
 • Tansiyonu dengeleyici özelliğe sahiptir.
 • Diyabet hastalarının idrarında ve kanındaki şeker oranın düşmesine yardımcı olur.
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • Mide asidini dengeleyerek mide rahatsızlıklarının azalmasında etkin bir rol oynar.
 • Serbest radikallerin yok edilmesinde antioksidan etkisiyle yardımcı olur.

Su Tüketiminin önemi;

Su ve yaşam: İnsanlık tarihine baktığımızda tüm yerleşim alanları suyun olduğu yerlerdedir. Su varsa yaşam bitkilerde, hayvanlarda ve biz insanlarda süregelmektedir. Bu nedenle temiz ve güvenli içme suyuna erişim kesinlikle hayati önem taşımaktadır.

Dünyanın 3/4'ü su iken vücudumuzun %75'ini su oluşturuyor. İnsan yaşlandıkça bu oran %60lara düşüyor.

Su iyi ve etkin bir kan dolaşımı için temel bir madde olduğu gibi vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Aynı zamanda su vücudun soğutma sistemidir.

İnsan yeterli miktarda ve kaliteli su tüketmediğinde bağışıklık sisteminin çökmesi ve hastalıklardan korunamaz bir hale gelmesi kaçınılmazdır. Doğru suyu içerek yaşamak, başta insan olmak üzere tüm canlılar için hayatın en önemli gereksinimidir.

Ev ve iş yerinde suyu nerelerden temin ediyoruz?


Evde Rain-Life İşyerinde Rain-Life

Musluk Suyunun Zararları


Barajlardan dağıtım şebekelerine aktarılan su klorlanarak dağıtılır. Sudaki klor uzun vadede sağlığı tehdit eden, ciddi riskler taşır. Gözü ve karaciğeri tahriş eder, solunum güçlüğüne yol açar, akciğer ödemine sebep olur.

Binaya suyu getiren dış şebeke boruları, bina içindeki şebeke boruları ve binalardaki su depolarında bulunan toprak, parazit ve virüs gibi sağlığımız için zararlı maddeler musluklarımızdan akabilir.

Pet Şişelerin Zararları


Pet şişelerde dayanıklılık ve esneklik sağlayan, homojenleştirici, parlatıcı ve renklendirici vardır. Ancak bu zararlı maddelerin en önemlisi içerisindeki petrol atığıdır.

Pet şişelerde kullanılan BTH (Butylated Hydroxy Toluene) kanda ve karaciğerde toksit oluşturmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda pet şişe kullanımı doğumsal kusurlara, büyüme bozukluklarına, kalp hastalıklarına ve diyabete sebep olmaktadır.

Sadece insan sağlığına değil, aynı zamanda çevreye de zararlı olan bir pet şişenin doğadan tamamen yok olması 450 yıl sürüyor. Plastik su şişeleri her yıl 120 milyon ton atık üretiyor.

Damacanalar Temiz Mi?


Polikarbon damacanalarda bulunan Bisfenol A (BPA) uzmanlar tarafından sağlığa zararlı olarak kabul edilmektedir. Evde kullandığınız damacanalar nasıl temizlendi, bizden önce kim kullandı ve su nasıl üretildi biliyor musunuz?

Cam damacanalar ise gerekli şekilde temizleniyor mu? 12 saat içinde tüketiliyor mu?

Damacanalarda kullandığınız pompa ne kadar hijyenlik?

1. Dünya Savaşı'nda kimyasal silah olarak kullanılan ve 85.000'e yakın insanın ölümüne sebep olan fosgen gazının damacanaların hammaddesi olduğunu biliyor muydunuz?

Neden RAIN-LIFE ile filtrelenmiş su içmeliyim?


Benzersiz Teknoloji

Rain-Life Teknolojisini Tanıyın!


Rain-Life, 28 yıldır Türkiye şartları için en iyi arıtma sistemlerini üretmek üzerine çalışmalar yürütmektedir.


Rain-Life Teknolojisi
HEMEN SATIN ALIN
Privacy Policy