pH nedir?


PH bir çözeltinin asidlik veya bazlık derecesini tarif eden ölçü birimidir. pH’ı 7’den düşük olan sular asidik, 7 olan nötr, 7’den yukarı olan sular da alkalidir (Rain-Life 8,5 pH değerine sahiptir).

İyonize ve pH’ı yükseltilmiş su vücudun hücre seviyesini yenileyerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.


Vücudun pH Dengesi

İnsan vücudu homeostazi (organizma iç ortamında normal değerlerin korunması hali) fonksiyonuna bağlı olarak vücut sıvısını pH 7,365 seviyesinde tutmaya çalışır. Buna bağlı olarak, vücut her bir organın da dengesini korumaya çalışır ve bunun için pankreastaki 8,8 seviyesindeki en yüksek pH değerine sahip alkali vücut sıvısını kullanır.

Diğer yandan vücuttaki asidik oluşum ise sürekli olarak vücudun kendini koruma işlevini zayıflatmaktadır. Tüm bunlar olurken görünürde hiçbir hastalık belirtisi olmaz. İyi bir pH dengesi yakalayın, iyi hissedin.


ORP nedir?

"Oksidation Reduction Potential" (ORP), sudaki oksijenin artması ya da azaltılması olasılığıdır. ORP ölçümü suyun kalitesini belirler. Ölçüm sonucu pozitif bir değer çıkmışsa bu suyun oksidasyon yani paslandırma ve bozucu, çürütücü etkilerinin olduğunu, negatif bir değer çıkmışsa bu suyun paslanmayı engelleyici özellikte yani antioksidan güce sahip olduğunu gösterir.

Sağlık için ORP’nin Anlamı Nedir?


Yiyecek ve içecekler arasındaki ORP değerleri oldukça geniş değişkenlikler gösterir. Dahili olarak vücudumuzu olabildiğince okside olmaktan korumalı ve sağlığımız için yediklerimiz ve içtiklerimizin negatif ORP değerine sahip olmasına önem vermeliyiz (Rain-Life'ın ORP değeri ***********’dir).

Örnek: Taze sıkılmış portakal suyunun ORP ölçümü -100 ile -200 mv arasındayken, birçok paketlenmiş portakal suyunda bu değer +200 mv gibi oldukça yüksektir.

Alkali Suyun ORP Değeri Nedir?


Çeşme suları ve diğer su çeşitleri pozitif ORP değerine sahiptir. Normal bir çeşme suyunun değeri +250 mv ilâ +400 mv arasındadır ki bu suyun oksidasyon engelleme veya indirgeme potansiyeli olmadığı anlamındadır. Yapılan testler birçok şişelenmiş suyun ORP değerlerinin yaklaşık +200 ilâ +300 mv olduğunu, yani neredeyse çeşme suyu ile aynı değere sahip olduklarını göstermektedir.

İyonizerden elde edilen alkali iyonize su, seçilen pH ayarına ve kullanılan sudaki minerallerin miktarına bağlı olarak, -200 ilâ -500 mv arası ORP değerine sahiptir. Bu alkali iyonize suyun çok yüksek oksidasyon indirgeme gücüne yani antioksidan özelliğe sahip olduğunu göstermektedir.

Klorsuz Bir Yaşama Merhaba Deyin!

Uzun süre belirli oranda alındığında suda bulunan doğal bileşiklerle birlikte trihalomethane oluşturur. Bu ürünler vücuttaki serbest radikalleri tetikleyip hücre hasarına sebep olur. Klorlu su içenlerin içmeyenlere oranla %93 oranında kanser riski altında olduğu söylenmektedir.

Klorun önemli bir zararı da damar sertliği ve kalp hastalığına sebep olmasıdır. Klorun gaz formu gözü ve ciğerleri de tahrip eder. Klor cilt kanserinde çok etkin ve hızlandırıcıdır.Benzersiz Teknoloji

Rain-Life Teknolojisini Tanıyın!


Rain-Life, 28 yıldır Türkiye şartları için en iyi verimi arıtma sistemlerini üretmek üzerine çalışmalar yürütmektedir.


Rain-Life Teknolojisi
HEMEN SATIN ALIN
Privacy Policy