Sıkça Sorulan Sorular


Rain-Life olarak sizlerden gelen soruları bu alandan her zaman cevaplamaya çalışıyoruz. Sizlerin de aklına takılan soru ve sorular varsa bizlere iletebilirsiniz.


Bize Ulaşın

Sıkça Sorulan Sorular

Alkali Su Nedir?

Su iyonize makinesinin ürettiği alkali su, özellikleri nedeniyle literatürde; alkali antioksidan su, alkali hidrojene su, alkali iyonize su, alkali indirgenmiş su gibi farklı adlarla tanımlanarak diğer sulardan ayrıştırılmıştır.

Hücrelerde oksitlenmeyi etkisiz kılan, küçük molekül yapısı, hegzagon (altıgen) şekli ve indirgeyici (oksidasyonu tersine çeviren) negatif (-) iyon yapısı ile hücrelere kolaylıkla nüfuz ederek, toksinleri, asidik atıkları, serbest radikalleri etkin biçimde uzaklaştıran sudur.

Neden Alkali Su?
 • Küçük molekül yapısı ile olağanüstü hücresel nemlendirme sağlar.
 • Vücudun pH derecesini korumaya katkı sağlar.
 • Serbest radikallerin yok edilmesine yardımcı olur. (Anti oksidasyon etkisi ile)
 • Düşük/yüksek tansiyonun iyileşmesine yardımcı olur.
 • Diyabet hastalarının kan ve idrarındaki şeker oranını düşürür.
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • Vücudumuzdaki uzun yıllardır birikmiş olan asidik toksinleri nötralize etme özelliğine sahiptir.
 • Mide rahatsızlıklarında mide asidi dengeleyicidir.
 • Ca, K, Na, Mg gibi mineralleri suda zenginleştirir.
Alkali Suyun Faydaları?
 • Asidik materyalleri ve toksinleri hücreden atar.
 • Yapılan araştırmalar sonucunda birçok hastalığın sebebi vücudun pH dengesinin asidik olmasıdır. Alkali hidrojene su, vücudun ph dengesini düzenlemeye destek olur.
 • Vücuttaki kalsiyum, sodyum, potasyum ve magnezyum yapısını artırır.
 • Tansiyonu dengeleyici özelliğe sahiptir.
 • Diyabet hastalarının idrarında ve kanındaki şeker oranın düşmesine etki eder.
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • Mide asidini dengeleyerek, mide rahatsızlıklarında etkin bir oynar.
 • Serbest radikallerin yok edilmesinde antioksidan etkisiyle yardımcı olur.
pH Nedir?

pH bir çözeltinin asidlik veya bazlık derecesini tarif eden ölçü birimidir. pH’ı 7’den düşük olan sular asidik, 7 olan nötr, 7’den yukarı olan sular da alkalidir (Rain-Life 8,5 pH değerine sahiptir).

İyonize ve pH’ı yükseltilmiş su vücudun hücre seviyesini yenileyerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.

Vücudun pH Dengesi

İnsan vücudu homeostazi (organizma iç ortamında normal değerlerin korunması hali) fonksiyonuna bağlı olarak vücut sıvısını pH 7,365 seviyesinde tutmaya çalışır. Buna bağlı olarak, vücut her bir organın da dengesini korumaya çalışır ve bunun için pankreastaki 8,8 seviyesindeki en yüksek pH değerine sahip alkali vücut sıvısını kullanır.

Diğer yandan vücuttaki asidik oluşum ise sürekli olarak vücudun kendini koruma işlevini zayıflatmaktadır. Tüm bunlar olurken görünürde hiçbir hastalık belirtisi olmaz. İyi bir pH dengesi yakalayın, iyi hissedin.

ORP Nedir?

Oksidation Reduction Potential (ORP), sudaki oksijenin artması ya da azaltılması olasılığıdır. ORP ölçümü suyun kalitesini belirler.

Ölçüm sonucu pozitif bir değer çıkmışsa bu suyun oksidasyon yani paslandırma ve bozucu, çürütücü etkilerinin olduğunu, negatif bir değer çıkmışsa bu suyun paslanmayı engelleyici özellikte yani antioksidan güce sahip olduğunu gösterir.

Ters ozmos sistemi ile ultraviyole sistemi arasındaki fark nedir?

Ters ozmos sistemi ile suyunuzdan %99.9 oranında ağır metal, tarım ilacı, bakteri, virüs ve diğer zararlı maddelerin arıtılması sağlanırken UV sistemi suda sadece bakteri ve virüs giderimi yapar.

Su arıtma sistemi sudaki mineralleri de arıtır mı?

Tüm arıtma sistemleri suyun içinde bulunan minerallerin bir kısmını tutmaktadır. Eğer vücudumuzun ihtiyacı olan tüm mineralleri sudan karşılamak istersek günde litrelerce su içmemiz gerekir.

Bu nedenle yaygın bilinenin aksine vücudumuz gerekli mineralleri besinlerden almaktadır.

Arıtılmış su sağlıklı mı?

İyi dizayn edilmiş bir ters osmoz su arıtma cihazı, içme suyunda bulunabilecek tüm zararlı bakterileri, ağır metalleri ve diğer zararlı maddeleri etkin bir şekilde uzaklaştırır.

RAIN-LIFE Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

Rain-Life 6+2 Filtre sistemi ile klasik su arıtma cihazlarının aksine suyu sadece nötralize etmiyor, aynı zamanda suya eskiden sahip olduğu mineralleri geri kazandırıyor ve suyu alkali hale getiriyoruz.

Bu sayede önce suyunuzu sonra da onu tüketen sizleri sağlıklı forma ulaştırıyoruz. Evinize sağlıklı su getirmek için teknolojimizi sürekli geliştiriyor, suyunuzu güvenle tüketmenizi sağlıyoruz.

Nasıl Kurulum Yapılır?

Rain-Life, kurulum işlemlerinin yalnızca yetkilendirilmiş profesyonel servisler tarafından gerçekleştirilmesini önermektedir.

Kurulum için 0312 466 1600'den müşteri hizmetlerimize başvurarak randevu alabilirsiniz.

Uzman ekibimiz sizi ziyaret ederek cihazının kurulumunu gerçekleştirirler.

Elektrik kesildiğinde su arıtma sistemi devre dışı kalır mı?

Rain-Life Su Arıtma Sistemleri elektrik kesintilerinde su arıtımı dursa bile cihaz içerisindeki geniş tank kapasitesi sayesinde su vermeye devam ederek sizi susuz bırakmaz.

Tatile giderken su arıtma cihazımın elektrik bağlantısını kesmeli miyim?

Rain-Life Su Arıtma Cihazı olanlar ürünün elektrik bağlantısını kesmeden gönül rahatlığı ile tatile gidebilirler.

Filtre değişim süreleri nedir ve bakımı nasıl yapılıyor?

Su arıtma cihazının filtre ömrü 1 – 2 yıldır. Filtre değişimi 1 – 2 yıllık periyotlarda yetkili servislerden yaptırılmalıdır. Böylece sürekli taze ve temiz alkali su içme imkanı sağlanır.

Arıtma filtre bakımları kolay kartuş değişim sistemi sayesinde kolayca yapılmaktadır.

Yetkili servis harici veya orijinal olmayan filtre değişiminden kaynaklanacak arızalarda ürününüzün garanti kapsamı dışında kalacağını lütfen unutmayınız.

Musluk suyu zararlı mıdır?

Barajlardan dağıtım şebekelerine aktarılan su klorlanarak dağıtılır. Sudaki klor uzun vadede sağlığı tehdit eden, ciddi riskler taşır. Gözü ve karaciğeri tahriş eder, solunum güçlüğüne yol açar, akciğer ödemine sebep olur.

Binaya suyu getiren dış şebeke boruları, bina içindeki şebeke boruları ve binalardaki su depolarındaki toprak, parazit, virüs gibi sağlığımız için zararlı maddeler musluklarımızdan akabilir.

Pet şişeler zararlı mı?

Pet şişelerde dayanıklılık ve esneklik sağlayan, homojenleştirici, parlatıcı ve renklendirici vardır. Ancak bu zararlı maddelerin en önemlisi içerisindeki petrol atığıdır.

Pet şişelerde kullanılan BTH (Butylated Hydroxy Toluene) kanda ve karaciğerde toksit oluşturmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda pet şişe kullanımı büyüme bozukluklarına, doğumsal kusurlara, kalp hastalıkları ile diyabet artışlarına sebep olmaktadır.

Sadece insan sağlığına değil, aynı zamanda çevreye de zararlı olan bir pet şişenin doğadan tamamen yok olması 450 yıl sürüyor. Plastik su şişeleri her yıl 120 milyon ton fazladan atık üretiyor.

Damacanalar Temiz Mi?

Polikarbon damacanalarda bulunan Bisfenol A (BPA) uzmanlar tarafından sağlığa zararlı olarak kabul edilmektedir. Evde kullandığınız damacanalar nasıl temizlendi, bizden önce kim kullandı ve su nasıl üretildi biliyor musunuz?

Cam damacanalar ise gerekli şekilde temizleniyor mu? 12 saat içinde tüketiliyor mu?

Damacanalarda kullandığınız pompa ne kadar hijyenlik?

Su arıtma sistemi kullanımı güvenli midir?

İdeal içme suyu zararlı tüm maddelerden arındırılmış, Dünya Sağlık Örgütü ve Türkiye kıstaslarına uygun pH ve mineral seviyesinde olmalıdır.

Ters ozmos su arıtma sistemleri vücuttan tahliye edilen atık su da dahil olmak üzere, deniz suyunu dahi içme suyuna çevirebilen membran teknolojisine sahiptir. Bu sayede arıtılması en basit kum, çakıl gibi maddelerin yanı sıra, bakteri ve virüsleri de filtre edebilmektedir.

Ters ozmos sistemi mineralleri gerçekten öldürüyor mu?

Ters Ozmos sistemi sudaki zararlı maddeleri arıtırken minerallerin de bir bölümünü filtre eder. Vücut günlük mineral ihtiyacını içme suyundan karşılamıyor olsa da, Rain-Life Su Arıtma Sistemleri ile üretilen sudaki mineral miktarı ambalajlı sulardan daha yüksektir.

Ayrıca doğal taşlardan oluşan ilave mineral filtre opsiyonumuz ile arıtılmış sudaki mineral oranını herhangi bir kimyasal kullanmadan artırabilmekteyiz.

Sertifikalarınız var mıdır?

Tüm sertifikalarımız web sitemizde "Sertifikalar" bölümünde yer almaktadır.

HEMEN SATIN ALIN
Privacy Policy